مقالات علمی

سیستم های سازه ای مدرن در صنعت ساختمان

سیستم های سازه ای مدرن
 • امروزه سیستم های سازه ای مدرن در صنعت ساختمان سیستم ها و متد هایی هستند که بهره مندی از آن ها بسیار رایج و متداول شده است. چرا که پیدایش آنها در صنعت ساختمان منجر شده ساختمان های ساخته شده بر اساس این سیستم فاقد برخی از معایب و ایراد های ساختمان های ساخته شده با متد های سنتی باشند.

  در واقع پیشرفت تکنولوژی باعث شده است هر صنعتی دستخوش تغییرات قابل توجه و چشمگیری شود که صنعت ساختمان سازی از این روند عقب نمانده و به نحو احسن از تکنولوژی های روز جامعه بهره مند شده است. به طوری که این سیستم ها در صنعت ساختمان سازی دارای تنوع و تعدد بالایی هستند و در بخش های مختلف این صنعت استفاده می شوند. مدرنیته کردن صنعت ساختمان سازی باعث شده ساختمان های ساخته شده دارای ویژگی های به مراتب بهتر و مطلوب تری از ساختمان های سنتی باشند از این رو تقاضا کنندگان بهره مندی از سیستم های سازه ای مدرن در صنعت ساختمان روز به روز بیشتر شده و افزایش می یابد.

  انواع مختلف سیستم های سازه ای مدرن در صنعت ساختمان

  سیستم های سازه ای مدرن

  سیستم های سازه ای مدرن در صنعت ساختمان دارای انواع بسیار گوناگون و عدیده ای می باشند، لذا تکنولوژی توانسته به عرصه های مختلفی از این صنعت ورود پیدا کند و تاثیرات مثبتی بر جای بگذارد.

  با مطالعه ی موارد زیر می توانید با بعضی از بهترین و پر مزیت ترین آنها در صنعت ساختمان آشنا شوید:

  • دیوار های متقاطع: در حقیقت دیوار های متقاطع صفحات تختی هستند که به صورت پیش ساخته و با بهره مندی از روش های ساختی پیشرفته تهیه می شوند. دیوار های متقاطع در سیستم های سازه ای مدرن در صنعت ساختمان عضو مهمی هستند چرا که در بخش هایی مثل احداث سقف و دیوار های ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. اجرای این نوع از سیستم های مدرن در صنعت ساختمان به گونه ای است که به صورت آماده و پیش ساخته به محل ساخت ساختمان منتقل شده و پیاده سازی و نصب می شود.
  • قالب تونل: قالب های تونلی سازه هایی هستند که در صنعت ساختمان به وسیله ی جرثقیل به محل منتقل شده و استفاده می شوند. قالب های تونلی با استفاده از بتن در کارخانجات ساخته شده و سپس برای نصب و ساخت ساختمان مربوطه انتقال داده می شوند.

  سیستم های سازه ای مدرن

  • پایه های پیش ساخته: ورود سیستم های سازه ای مدرن در صنعت ساختمان باعث شده با استفاده از تکنولوژی های نوین پایه های اصلی ساخت ساختمان ها در کارخانه با استفاده از بهترین متریال در کارخانه ساخته شده و به صورت آماده به محل منتقل شود. پایه های پیش ساخته گزینه ی بسیار مناسبی برای مواقعی هستند که وقت کم و یا آب و هوا نامطلوب است.

  و موارد دیگری مثل قالب سازی عایق بتنی، حجم ساختاری بتنی و …

  مزیت ها و خصوصیات سیستم های سازه ای مدرن در صنعت ساختمان

  سیستم های سازه ای مدرن

  همان گونه که قبلاً هم گفتیم ورود تکنولوژی و سازه های مدرن به صنعت ساختمان سازی باعث شده است بسیار از مشکلات این صنعت حل شود، به گونه ای که ساختمان های ساخته شده بر اساس متد های مدرن دارای ویژگی ها و مزیت های منحصر به فردی مثل موارد زیر هستند:

  • در برابر زلزله و عوامل مخرب محیطی مقاوم هستند.
  • سرعت ساخت بسیار بالایی دارند.
  • مستلزم صرف وقت و هزینه ی به مراتب نازل تری هستند.
  • دارای جلوه ها و نما های بسیار زیبا چشم نوازی می باشند.
  • فاقد کثیف کاری ها و مشکلات ساختمان سازی های سنتی هستند.
  • طول عمر بالایی دارند.
  • مطابق با استاندارد های جهانی ساخت ساختمان می باشند.

  Related Posts

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *