• طراحی دکوراسیون

  شرکت فنی و مهندسی خشت طلایی

  چیدمان منزل و طراحی دکوراسیون داخلی هر مکانی بخشی از هویت آن را تشکیل می دهد. هر روزه تعداد افرادی که دکوراسیون داخلی منزل یا دکوراسیون محل کار را در اولویت اول برنامه های خود قرار می دهند، رو به افزایش است. دلیل این امر علاقه افراد به فعالیت و زندگی در محیطی است که مطابق با سلیقه های آن ها ساخته و پرداخته شده اند. تاثیر روانشناختی دکوراسیون و طراحی داخلی بر آرامش و انرژی مثبت ساکنین منزل یا کارکنان در محل کار به تجربه برای بسیاری اثبات شده است.

  اما در طراحی دکوراسیون داخلی چه نکاتی باید رعایت شود؟ چگونه از صرف هزینه های اضافی با داشتن نقشه قبلی برای دکوراسیون جلوگیری کنیم؟ برای دکوراسیون داخلی چه سبک ها و معیارهایی وجود دارد؟ با ادامه این مطلب همراه باشید تا با مهمترین نکات دکوراسیون داخلی منزل آشنا شوید.

  طراحی دکوراسیون

  دکوراسیون چیست؟

  لغت نامه فارسی معنی دکوراسیون را آراستن، چیدمان و مرتب کردن عنوان کرده است. وقتی در مورد طراحی دکوراسیون داخلی سخن به میان می آید، منظور نحوه چیدمان و انتخاب مناسب وسایل قسمت های متنوع خانه اعم از قسمت پذیرایی و نشیمن، اتاق ها، آشپزخانه، حمام و دستشویی است.

  امروزه دیگر با افزایش طرفداران دکوراسیون های اختصاصی، طراحی دکوراسیون محدود به خانه‌های مسکونی نیست و در دفاتر کاری، فروشگاه ها، مغازه ها، بیمارستان ها، هتل ها و غیره هم متدهای مختلف طراحی دکوراسیون داخلی به کار گرفته می شود.

  گاهی اوقات نحوه چیدمان و طراحی دکوراسیون خانه یا محل کار تبدیل به یک دغدغه برای افراد می شود؛ نگرانی از خرید وسایل مناسب، رنگ بندی، تخصیص فضاهای مناسب برای کاربری های مختلف و حفظ هارمونی و پیوستگی اجزای مختلف منزل و یا دفتر کار از شایع ترین نگرانی های افرادی است که برای دکوراسیون داخلی به مشاورین و کارشناسان شرکت های دکوراسیون داخلی مراجعه می کنند.

  طراحی دکوراسیون اداری

  این روزها دکوراسیون اداری برای هر اداره و دفتری به عنوان یک فاکتور زیباشناسی و تزیینی به حساب می آید. با داشتن دکوراسیونی زیبا و مدرن ، می توانید در ذهن ارباب رجوع به طور مستقیم و غیر مستقیم تاثیر مثبت گذاشته و احتمال موفقیت در شکل گیری همکاری را به حداکثر برسانید.

  طراحی محیط اداری می تواند نوع کسب و کار شما را مشخص می کند. به عنوان مثال، یک دفتر وکالت ممکن اسـت پیچیده‌تر و حرفه‌اي و با رنگ‌هاي تیره و خطوط مستقیم باشد، در حالی کـه یک دفتر طراحی گرافیکی می تواند سرگرم‌کننده‌تر و خلاقانه و با رنگ‌ها و طرح‌هاي روشن باشد. این یک عامل مهم اسـت، چرا که اینکار عملکرد و هدف کسب و کار شما را نشان می دهد.

  همانطور که گفته شد ، طراحی شیک و مدرن دکوراسیون داخلی می تواند باعث شکل گیری همکاری با ارباب رجوع شود. همچنین ، این امر سبب افزایش بهره وری و توجه به سلامت کارکنان دفاتر اداری شما می گردد. وجود میز و صندلی های مناسب و ارگونومیک ، دسترسی درست به وسایل مورد نیاز وی ، مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه کرد. و همچنین دکوراسیون مناسب این انگیزه را ایجاد می کند تا کارمندان ساعات بیشتری را با انرژی بیشتر به فعالیت خود ادامه دهند. در کنار این موضوعات ، فاکتور مهمی وجود دارد و آن این است که دکوراسیون اداری به گونه ای طراحی شود که حریم خصوصی کارکنان اداره شما رعایت شود و از این نظر ، با خاطری آسوده به فعالیت های خود ادامه دهند.

  طراحی دکوراسیون منزل

  طراحی دکوراسیون داخلی منزل، هماهنگ‌ سازی اجزای داخلی خانه است که با هدف زیباتر شدن و ایجاد یک فضای گرم و دل انگیز در فضای خانه می باشد. خصوصا در خانه های کوچک و نقلی آپارتمانی امروزی با استفاده از طراحی درست دکوراسیون داخلی منزل می‌توان این فضا را بهینه سازی کرد و با ایجاد هماهنگی بین اجزا، رنگ ها و وسایل، جلوه‌ گری آنها را بیشتر کرد.

  دکوراسیون یک فضا، حاصل در کنار هم قرار گرفتن عناصر متعددی است. هنگامی که در میان آنها رابطه ای قابل قبول و مطلوب وجود داشته باشد، منجر به فضایی دلپذیر، زیبا و در نهایت راحت و کارا می شود. به طور کلی می‌توان گفت در یک فضا عناصر به سه دسته عمده تقسیم می شوند:

  ۱-عناصری که بیشترین هدف به کارگیری آنها در محیط کار ضروری است؛
  ۲-عناصری که همزمان کاربردی و دکوراسیونی هستند؛
  ۳-عناصری که بیشتر نقش دکوراسیونی و تزیینی را در فضا برعهده دارند.

  طراحی دکوراسیون

  سبک های طراحی دکوراسیون داخلی

  برای انتخاب سبک مناسب دکوراسیون داخلی ابتدا باید راجع به سبک زندگی خود تصویر روشنی داشته باشید. آیا به دنبال فضای راحت و مناسب برای استراحت کردن هستید؟ یا محلی مناسب قرارهای رسمی؟ دکوراسیونی که دنبال آن هستید باید جوابگوی پذیرایی و مهمانی های مختلف باشد؟ با پاسخگویی به این سوالات سبک مورد علاقه و نیاز خود را  راحت تر انتخاب خواهید کرد.

  دکوراسیون داخلی مدرن

  یکی از سبک های پرطرفدار در زمینه دکوراسیون، سبک مدرن است. تاکید طراحی دکوراسیون در این سبک بر فرم های ساده، المان های معاصر، استفاده از مصالح طبیعی و جریانی یکپارچه بین فضاهای داخلی و خارجی است. در پیاده سازی سبک مدرن دکوراسیون داخلی منزل باید توجه داشته باشید که مهمترین ویژگی آن خط های صاف و منظم و رعایت حداکثری خلوت بودن فضای دکوراسیون است. استفاده از شیشه، استیل، رنگ های سفید و نقره ای جذابیت بیشتری به سبک دکوراسیون مدرن شما می بخشد.

  دکوراسیون داخلی کلاسیک

  نظم و تقارن در این سبک حرف اول و آخر را می زند. در طراحی دکوراسیون کلاسیک طرح مبلمان و محل قرارگیری مبل ها در تعادل خاصی قرار دارند؛ به گونه ای که اشخاص را به گرد هم نشستن و گفت و گو دعوت می کنند. برای جلوگیری از حالت ایستای دکوراسیون عموما در طراحی دکوراسیون کلاسیک به نصب آینه ها، تابلو، قرارگیری فرش و عناصر تزئینی توجه می شود.

  دکوراسیون داخلی مینیمال

  در دکوراسیون مینیمال بیشترین توجه و حساسیت در رعایت خلوت بودن فضا است که الزاما به معنی خالی نگه داشتن فضا نیست. استفاده از رنگ های خنثی، وجود المان هایی که باعث جلب نظر نمی شوند همگی از ویژگی های دکوراسیون مینیمال هستند که با عث آرامش خاص مخاطبین دکوراسیون می شود.

  دکوراسیون داخلی مدیترانه ای

  در دکوراسیون مینیمال بیشترین توجه و حساسیت در رعایت خلوت بودن فضا است که الزاما به معنی خالی نگه داشتن فضا نیست. استفاده از رنگ های خنثی، وجود المان هایی که باعث جلب نظر نمی شوند همگی از ویژگی های دکوراسیون مینیمال هستند که با عث آرامش خاص مخاطبین دکوراسیون می شود.

  دکوراسیون داخلی روستیک

  در دکوراسیون روستیک به سادگی و ویژگی های طبیعی دکوراسیون توجه می شود. استفاده از سنگ و چوب در طراحی فضا نقش ویژه ای در این سبک دارد. برش های ناهموار تیرها، مصالح قدیمی، رنگ های گرم خاکی، اشکال و بافت های ارگانیک همگی گرما و صمیمیت نوستالژیگ گذشته و طبیعت را به همراه دارد.

  دکوراسیون داخلی صنعتی

  سبک صنعتی مصالح ساده ای را می طلبد و به همین دلیل می تواند تا جایی که ممکن است کم هزینه اجرا شود. تمامی اجزا در دکوراسیون صنعتی به شکل ساده و با توجه به کاربری خود استفاده می شود و همین نکته باعث هماهنگی ویژه کاربری و فرم خالص می شود.

  دکوراسیون داخلی ساحلی

  دکوراسیون ساحلی، سبکی مناسب مناطق گرمسیری است. فضای روشن، خنک و با رنگ های الهام گرفته از شن، حلزون، دریا و آسمان از ویژگی های دکوراسیون داخلی است. با استفاده از عناصر مختص ساحل، نه  به دنبال تقلید از جلوه های مربوط به ساحل بلکه خلق حال و هوای ساحلی هستیم که راحتی، آسودگی و لذت ویژه ای به همراه دارد.

  جهت ثبت سفارش و یا مشاوره دکوراسیون منزل و یا محل کارتان با شماره زیر تماس حاصل فرمایید

  شماره تماس : 09128385404

  طراحی دکوراسیون

  اخذ سفارش طراحی دکوراسیون منزل  و محل کار

  برای طراحی دکوراسیون داخلی باید به مجموعه و افراد متخصص اطمینان کنیم. اطمینان همیشه با ملاحظه نمونه کارها و سابقه تیم های مجری دکوراسیون داخلی شکل می گیرد. دانش و تجربه دو عاملی هستند که ما را در جهت انتخاب سبک دکوراسیون مناسب و همچنین اجرای بی نقص آن کمک خواهد کرد. شرکت مهندسی خشت طلایی  با همراهی گروه معماران و مهندسین مجرب در مجموعه خود، آمادگی ارائه تمامی خدمات مربوط به ساخت و ساز، بازسازی، طراحی دکوراسیون و همچنین ارائه مشاوره برای پیگیری امور شهرداری است.