• شرکت مهندسی خشت طلایی ، معتبرترین و بهترین شرکت طراحی دکوراسیون داخلی در تهران با جدیدترین متد روز دنیا

  طراحی دکوراسیون داخلی

  طراحی دکوراسیون حرفه ای و تخصصی

  امروزه طراحی دکوراسیون داخلی منازل و حتی شرکت‌ها و ساختمان‌های تجاری بسیار مورد توجه قرار گرفته است. چگونگی چیدمان وسایل، رنگ‌بندی، نورپردازی و …. همگی در حیطه کاری طراحی دکوراسیون و دیزاین داخلی است. این امر ثابت شده است که توجه به این موارد در منازل، باعث آرامش و دلنشین شدن فضا شده و حس مثبتی را به افراد خانواده منتقل می‌کند، توجه به دکوراسیون داخلی در ادارات و شرکت‌ها نیز باعث جلب مشتری، رضایت و اعتماد او می‌گردد.

  طراحی دکوراسیون داخلی امری تخصصی است و باید توسط کارشناسان و تخصصین امر انجام گیرد. شرکت مهندسی خشت طلایی به عنوان بهترین شرکت طراحی دکوراسیون تهران در زمینه طراحی منازل، ادارات و… فعالیت دارد و توانسته رضایت مشتریان را جلب کند.

  طراحی دکوراسیون داخلی عبارت است از هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ ‌ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه.

  ویژگی هایی که خشت طلایی را متمایز می کند

  1.ایده های نو و خلاقانه

  برای طراحی دکوراسیون داخلی از شرکتی کمک بگیرید که ایده های جدید برای کار شما داشته باشد. شرکتهای خوب همواره به دنبال خلاقیت در طراحی و ثبت آن به نام خود هستند، از این رو شرکت خشت طلایی با به کارگیری متخصصان و کارشناسان مجرب طراحی دکور داخلی در تهران و تمام شهر های ایران اقدام به ارائه خدمات تخصصی در این حوزه می نماید.

  2.سرعت اجرای کار

  از دیگر موارد مهم در انتخاب بهترین شرکت دکوراسیون داخلی زمان تحویل طرح و مهم تر از آن زمان لازم برای اجرای پروژه است، زیرا تاخیر در ارائه طرح و اجرا موجب رنجش خاطر کارفرما خواهد شد. مهندسین خشت طلایی این اطمینان را خواهند داد که پروژه شما در زمان مقرر و با کیفیت بالا تحویل می گردد .

  3.کیفیت اجرا

  کیفیت مصالح اجرایی همواره از نگرانی های کارفرمایان محترم است، دغدغه اصلی این شرکت تولید و استفاده از بهترین مواد اولیه روز دنیا با کیفیت مرغوب میباشد . همین امر سبب متمایز شدن خشت طلایی از سایر رقبا شده است .

  طراحی دکوراسیون داخلی

  طراحی دکوراسیون داخلی

  طراحی دکوراسیون داخلی

  حس و حال فضایی که در آن استراحت، کار، مطالعه یا سایر فعالیت های روزانه خود را انجام می دهیم، نقش موثر و بسزایی در راندمان و سرعت پیشبرد آن دارد. از طرفی برای همه ما مهم است که زمان را در مکانی زیبا و مورد پسندمان بگذرانیم و انرژی خوبی از محیط اطرافمان دریافت کنیم. به همین روی، در این مقاله قصد داریم تعدادی از اصول طراحی دکوراسیون را شرح دهیم. از این اصول می توانید در طراحی دکوراسیون مسکونی، دکوراسیون اداری و سایر مکان ها استفاده کنید.

  فن طراحی و دیزاین داخلی ترکیبی از علم و هنر است. شما باید خانه خود را مانند بوم نقاشی فرض کنید و این فرصت را به خود بدهید تا به فضای داخلی خانه خود روح و شخصیت ببخشید. اگر از دکوراسیون داخلی فعلی منزل خود خسته شده‌اید یا قصد رفتن به منزل جدیدی را دارید، ضروری است که برای دریافت بهترین نتیجه در طراحی دکوراسیون جدید منزل خود، سبک تفکر خود را نیز تغییر داده تا کارایی و جذابیت را در کنار هم داشته باشید.

  طراحی دکوراسیون و فضای داخلی برای هماهنگی با سبک زندگی و ساختمان‌های امروزی که پررنگ ترین مشخصه آن‌ها فضاهای جمع و جور است، نیاز به دانش و شناخت عوامل پیچیده‌ای دارد.

  انواع طرح های دکوراسیون داخلی

  اصول طراحی دکوراسیون

  اصول تاکید در طراحی دکوراسیون داخلی

  در اصل تاکید، مهم ترین نکته حائز اهمیت انتخاب نقطه کانونی فضا است. نقطه کانونی مشخص می کند که چه عنصری در فضا شاخص تر باشد و توجه را به سمت خود جلب کند و کدام بخش ها از دید پنهان شوند و کمتر جلب توجه کنند.

  نقطه کانونی در طراحی فضاهای تجاری، معمولاً محصولات یا پیشخوان پذیرش است. در فضاهای مسکونی، عناصری مثل سقف های بلند و پنجره های بزرگ، شومینه، پله یا تابلوی نقاشی زیبا به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته می شود.

  در تاکید، توجه کنید که عنصر مورد نظر خود را چگونه و در کجا قرار می دهید، همچنین یکی از روش های مرسوم استفاده از رنگ ها است. رنگی شاخص می تواند به فضای مورد نظر شما جان ببخشد.

  اصول تکرار در طراحی دکوراسیون داخلی

  عناصر کلیدی در طراحی دکوراسیون باید تکرار شوند. اما توجه داشته باشد که تکرار به معنی کسل کنندگی نیست، بلکه در صورتی که درست اجرا شود، نظم و هارمونی خاصی به محیط می بخشد. اصل تکرار علاوه بر داشتن توجیه اقتصادی، به تاکید بر قسمت های پر اهمیت می پردازد.

  طراحی دکوراسیون داخلی
  طراحی دکوراسیون داخلی

  اصل تضاد در طراحی دکوراسیون

  اصل تضاد در طراحی دکوراسیون داخلی، استفاده از کنتراست به منظور خارج شدن از یکنواختی است. برای ایجاد تضاد، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • تفاوت رنگ در طراحی دکوراسیون

  در انتخاب رنگ وسایل، دیوارها، کف و بقیه قسمت های خانه می توانید از رنگ های مکمل یا دارای کنتراست استفاده کنید. به هیچ عنوان کل خانه را یک رنگ نکنید!

  • تضاد در ابعاد ، شکل و فرم اثاثیه

  هنگام انتخاب اثاث خانه دقت کنید که تمامی آن ها را با یک فرم و شکل انتخاب نکنید و اعتدال را رعایت کنید؛ مثلاً تمامی وسایل زاویه دار و گوشه دار نباشند یا همگی حالتی کروی و منحنی نداشته باشند.

  • تضاد بافت در طراحی دکوراسیون

  تغییر در بافت می تواند تنوع طرح و نقش پارچه های مبلمان یا استفاده از کاغذ دیواری، چوب و سنگ متفاوت برای دیوارها باشد.

  برقراری تعادل در طراحی دکوراسیون

  منظور از تعادل، برقراری وزن بصری مساوی در قسمت های گوناگون فضا است. تعادل می‌تواند متقارن، نامتقارن و شعاعی باشد.

  انواع مدل های تقارن در طراحی دکوراسیون

  • تعادل متقارن

  ، عناصر را به صورت متقارن در محیط توزیع می ‌کند. این تعادل موقعیت‌ های یکسان و البته تکراری را ایجاد می‌ کند.

  • تعادل نامتقارن

  در نقطه مقابل تعادل متقارن قرار دارد. این سبک از تعادل، دستاورد طراحی داخلی مدرن است. این روش بر مبنای تصادف استفاده می ‌شود. تعادل نا متقارن اگرچه نمود بی‌نظمی است؛ اما از نظمی درونی برخوردار است.

  • تعادل شعاعی

  در یک نقطه مرکزی و اصلی وجود دارد که تمام طراحی فضا تحت تاثیر آن قرار گرفته و در شعاع آن چیده می ‌شوند. یکی از ویژگی‌ های اصلی تعادل شعاعی، ایجاد نقاط کانونی خاص در فضا است. این نقاط کانونی موجب جذابیت بیشتر فضا شده و فضا را از حالت خسته ‌کننده و بی ‌روح خارج می‌ کند.

  طراحی دکوراسیون داخلی
  طراحی دکوراسیون داخلی

  مقیاس و تناسب در طراحی دکوراسیون داخلی

  مقیاس به رابطه بین یک یا چند عنصر اشاره دارد که یکی از آن ها دارای ابعاد و اندازه ثابت و معینی است. معمولاً اندازه عناصر مختلف فضا را با مقیاس انسان یا ابعا د و اندازه بدن انسان می سنجند. مثل استانداردهای تعیین شده برای اررتفاع میز و صندلی، اندازه درها و … .

  تناسب به ارتباط دو عنصر با هم بدون در دست داشتن اندازه واقعی آن ها اشاره دارد که باید نسبت درستی با هم داشته باشند.

  هماهنگی عناصر در طراحی دکوراسیون داخلی

  هماهنگی یا هارمونی همان هم شکلی و ارتباط عناصر با هم است. در طراحی دکوراسیون، تمامی اجزای محیط باید با یکدیگر هماهنگی داشته باشند.

  هنگامی که عناصر یک فضا با هم ترکیب می شوند، باید یک کل منسجم و هارمونیک را به وجود آورند. برای محقق کردن این امر می توانید از اصولی که پیش از این توضیح داده ایم مثل تعادل، تکرار، تفاوت رنگ ها و… استفاده کنید و بین اجزای محیط، نوعی وحدت به وجود آورید.

  طراحی دکوراسیون اداری

  در طراحی دکوراسیون های اداری، توجه داشته باشید که رعایت برخی اصول نسبت به بقیه موارد، از اهمیت بیشتری برخوردارند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

  استفاده از دیوار یا پارتیشن درفضای اداری

  در هر اداره یا سازمانی باید برای هر کدام از کارمندان، فضایی خصوصی یا نیمه خصوصی به وجود آورد که هر کس بتواند در حریم خود بدون مزاحمت برای دیگران به وظایف خود رسیدگی کند. به همین منظور می توان از دیوارهای جدا کننده یا پارتیشن هایی کم ارتفاع استفاده کرد.

  نورپردازی در طراحی دکوراسیون اداری

  نور تاثیر بسیار مهمی در ایجاد یا رفع خستگی کارکنان ایفا می کند. بنابراین توجه داشته باشید که محیط اداری از نورپردازی استانداردی برخوردار باشد. باید از نورپردازی متفاوتی در محل قرار گیری میز کار کارمندان نسبت به اتاق کنفرانس و سایر فضاها (با توجه به نوع استفاده از هر بخش)، بهره برد.

  طراحی دکوراسیون اتاق استراحت

  قطعاً استراحت کردن کارکنان در بین ساعات کاری می تواند با بالا بردن راندمان کار، از فرسایشی شدن فعالیت افراد جلوگیری کند. بنابراین اتاقی را با حفظ رسمیت آن، برای استراحت کارمندان در نظر بگیرید.

  رنگ در طراحی دکوراسیون اداری

   در رنگ بندی فضاهای اداری در نظر داشته باشید که رنگ های آکروماتیک یعنی خاکستری، سفید و مشکی باعث رسمی شدن فضای اداری می شوند اما استفاده ی بیش از حد از آن ها، به سرد و بی روح شدن محیط می انجامد. بنابراین سعی کنید از رنگ های کروماتیک مثل آبی، قرمز، سبز یا سایر رنگ ها هم استفاده کنید. این رنگ ها باعث ایجاد فرح بخشی و القای حس خوب به کارکنان و مراجعه کنندگان می شود.

  طراحی دکوراسیون داخلی

  طراحی کابینت

  طراحی کابینت آشپزخانه از نظر سبک و متریال دارای ۲ سبک اصلی و ۶ متریال است.

  طراحی دکوراسیون داخلی

  طراحی کابینت به سبک کلاسیک

  طراحی کابینت به سبک مدرن

  اندازه های استاندارد کابینت

  ارتفاع کابینت های بالایی با توجه به قد شخص تعیین می شود اما معمولاً بین ۵۰ تا ۹۰ سانتی متر است.ارتفاع کابینت های پایینی معمولاً بین ۷۰ تا ۷۵ سانتی متر است و با احتساب قسمت پاخور، معمولاً ارتفاعی به اندازه ۱۰ تا ۱۸ سانتی متر دارد.

  اصول چیدمان منزل در طراحی دکوراسیون داخلی

  چیدمان آشپزخانه

  در چیدمان آشپزخانه باید به نکاتی مانند طراحی کابینت با توجه به نیاز کاربر و حجم وسایل و نیز طراحی میز با توجه به ابعاد آشپزخانه توجه کرد. در صورتی که فضای آشپزخانه اجازه دهد می توان با افزودن یک میز ناهارخوری از همین فضا برای سرو غذا استفاده کرد.

  چیدمان اتاق خواب

  در چیدمان اتاق خواب اولین و مهم ترین نکته جانمایی تخت است. تخت خواب را به صورتی قرار دهید که در اطراف آن فضای کافی برای عبور و مرور وجود داشته باشد. با استفاده از قالیچه های کوچک و نرم در اطراف تخت به گرم کردن محیط کمک کنید. توصیه می شود به جای استفاده از نور سقفی، از نور متمرکز استفاده کنید.

  چیدمان هال و پذیرایی

  1. تفکیک مسیر رفت و آمد در نشیمن های مستطیل شکل
  2. ایجاد تنوع در چیدمان مبلمان نشیمن مستطیل شکل
  3. تلویزیون و شومینه نقاط کانونی در نشیمن های مستطیل شکل
  4. تعریف فضای تماشای تلویزیون در نشیمن مستطیل شکل کوچک
  5. همنشینی فضای غذاخوری و نشیمن در کنار هم
  مشاوره

  چیدمان ورودی منزل

   چنانچه در چیدمان منزل قسمت ورودی خانه پله قرار دارد از رنگ های گرم، و اگر ورودی خانه حیاط است از رنگ های سرد استفاده کنید. بهتر است در فضایی که به استقبال مهمان می روید، از رنگ های گرم استفاده شده باشد.

  طراحی دکوراسیون داخلی مغازه

  ویترین مغازه پل ارتباطی بصری مشتری با تصویر ذهنی او است و در صورتی که دکوراسیون ویترین برای مشتری جذاب باشد، به بازدید از داخل مغازه ترغیب می شود. تعدادی از اصول دکور مغازه را در ادامه شرح می دهیم:

  اصول چیدمان در طراحی دکوراسیون مغازه

  1. فضای اختصاص داده شده به مشتری باید به اندازه ای باشد که مشتری در آن محل احساس راحتی کند و بتواند با آرامش، جنس و کالای مورد نظر خود را انتخاب کند.
  2. انتخاب رنگ بندی و نورپردازی مناسب در طراحی دکوراسیون مغازه، باید متناسب با نوع فعالیت برند و کسب و کار مورد نظر باشد.
  3. قفسه بندی و شلف ها باید به نحوی طراحی شوند که اجناس و کالاها پس از چیدمان در معرض دید مشتری قرار بگیرند. اگر بر روی فروش کالایی خاص تاکید دارید، با نورپردازی مناسب، مشتری را به خرید آن محصول خاص ترغیب کنید.
  4. رنگ قفسه و شلف ها نباید بیش از حد اغراق آمیز باشد، زیرا این کار باعث می شود حواس مشتری از توجه به خود محصول منحرف شود.
  مشاوره
  طراحی دکوراسیون داخلی

  نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی

  طراحی کابینت آشپزخانه از نظر سبک و متریال دارای ۲ سبک اصلی و ۶ متریال است.

  نورپردازی خارجی

  • نورپردازی نما

  عوامل مثل رنگ و شدت نور، مصرف انرژی و انتخاب نحوه نورپردازی باید در نورپردازی نمای ساختمان در نظر گرفته شوند.

  • در نورپردازی نما از رنگ‌های آزاردهنده استفاده نشود.
  • نورپردازی ساختمان نباید طوری باشد که موجب مزاحمت برای ساختمان‌های مجاور شود.
  • نورپردازی نما نباید به فضای داخلی خانه راه پیدا کند.
  • نورپردازی فضای سبز (حیاط،پاسیو و روف گاردن)

  استفاده از نور و سایه جذابیت فضای باز را به طرز خارق العاده ای افزایش می دهد. برای نورپردازی محوطه لزوماً نیاز به هزینه ‌های زیاد و استفاده از انواع لامپ های نورپردازی مختلف و وسایل پیشرفته نورپردازی نیست. می‌توان با استفاده از نورهای متحرک مانند انواع چراغ ‌های نورپردازی شارژی، شمع، فانوس یا ریسه به جذابیت محیط بیفزایید.

   

  نورپردازی هوشمند

  امروزه نورپردازی ساختمان به صورت هوشمند اجرا می شود. سیستم روشنایی هوشمند این امکان را برای ساکنین فراهم می کند تا با استفاده از نرم افزار نصب شده بر روی انواع دستگاه هوشمند، بتوان روشنایی ساختمان را کنترل کرد.

  طراحی دکوراسیون داخلی
  طراحی دکوراسیون داخلی

  نورپردازی داخلی

  • نورپردازی طبیعی

  کیفیت نور طبیعی در مقایبسه با نور مصنوعی خیای بالاتر است، اما بدیهی است با توجه به ساعات مختلف روز تغییر می کند. نوری که از پنجره ها وارد فضای ساختمان می شود با استفاده از انواع مدل پرده قابل تنظیم است، بنابراین ساخت بناهای مختلف باید به نحوی صورت گیرد که نور طبیعی از طریق پنجره و یا نورگیر وارد فضای داخلی شود.

  • نورپردازی مصنوعی

  در نورپردازی مصنوعی، از نوری غیر از نور طبیعی خورشید استفاده می شود. نورپردازی مصنوعی به سه روش متمرکز، عمومی و موضعی صورت می گیرد:

  1. نورپردازی متمرکز

  نورپردازی متمرکز تنها نقطه ای از فضا را روشن می کند. نورپردازی متمرکز در طراحی داخلی یا نمای خارجی ساختمان برای برجسته نشان دادن برخی المان ها مانند مجسمه تاریخی و یا یک اثر هنری کاربرد دارد. با استفاده از این نوع نورپردازی یک فضای بیهوده و فاقد اهمیت به فضایی جذاب و زیبا تبدیل خواهد شد.

  2. نورپردازی عمومی

  نورپردازی عمومی همانطور که از نامش پیداست نور را به طور یکسان در فضا می پراکند.

  3. نورپردازی موضعی

  نور موضعی برای روشن کردن یک فضای مشخص مانند میز نهارخوری و یا میز مطالعه اجرا می گردد. در واقع این نور یک فضای مشخص را از سایر قسمت های ساختمان مجزا می کند

  خشت طلایی

  شرکت مهندسین مشاور خشت طلایی از سال 1384 با بهره گیری از دانش فنی به روز شده، تجربیات هیئت مدیره شاخص، کارکنان مجرب و خلاقیت مهندسان خود در زمینه انجام مطالعات توجیهی فنی – اقتصادی، ارائه طرح های اولیه و تفصیلی، انجام نظارت کارگاهی، نظارت عالی و مشاوره در حوزه های مختلف صنعت ساختمان تا کنون موفق به انجام بیش از 200 پروژه در سطح کشور گردیده  است.

  مشاوره
  خشت طلایی

  ✅ بهترین شرکت دکوراسیون داخلی چه فاکتورهایی باید داشته باشد؟

  امروزه شرکتهای متعددی هستند که هر کدام مدعی بهترین شرکت دکوراسیون داخلی در تهران یا حتی در ایران هستند اما در این بین مهم ترین فاکتور رضایت مشتریان است که خشت طلایی به این مهم دست یافته است و آماده ارائه خدمت به شما عزیزان میباشد.

  ✅ قیمت طراحی دکوراسیون داخلی به چه نحوی محاسبه می‌شود؟

  برای بررسی و محاسبه قیمت یک پروژه طراحی دکوراسیون داخلی ابتدا باید حجم تغییرات و مواد اولیه مورد نیاز محاسبه گردد . شما میتوانید با مراجعه به سایت شرکت و تماس با کارشناسان از قیمت دقیق آگاه شوید.

  ✅ چگونه بهترین طرح را برای دکوراسیون انتخاب کنیم ؟

  در پاسخ به این سوال لازم است بگوییم هم اکنون شرکت خشت طلایی با کارشناسان و مهندسین مجرب در این حوزه آماده پاسخ گویی و مشاوره رایگان برای اجرای هرچه بهتر طرح شما هستند .