• شرکت مهندسی خشت طلایی ، معتبرترین و بهترین شرکت خدمات مهندسی تاسیسات در تهران با جدیدترین متد روز دنیا

  خدمات مهندسی تاسیسات

  مهندسی صحیح تاسیسات ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا منجر به بهینه سازی مصرف انرژی و افزایش طول عمر سازه می گردد، اگر خدمات مهندسی تاسیسات از کیفیت و کارایی لازم برخوردار باشند، ساختمان نیاز به بازسازی زودهنگام نخواهد داشت و هزینه ای که هنگام راه اندازی و اجرا صرف شده در طولانی مدت به صرفه خواهد بود.خدمات مهندسی تاسیسات به دو بخش تقسیم می شود:

  تاسیسات صنعتی

  شامل نصب تجهیزات صنعتی، ساخت و نصب تابلوهای برق، تهویه مطبوع و … می شود و به طور کلی به دو دسته اصلی تقسیم می شود.

  • تاسیسات مکانیکی در خدمات مهندسی ساختمان

  هدف اصلی این بخش بیشتر در طراحی تاسیسات و مسائل سرمایش و گرمایش ساختمان‌ها و کارخانجات صنعتی و ورود به مسایل آیرودینامیکی است و نیز انتقال مایعات از نقطه ‌ای به نقطه دیگر در این بخش مورد توجه قرار می‌گیرد.

  قسمت اعظم هزینه پروژه ‌های نفتی و نیروگاه ها صرف خرید تاسیسات برای سازه ‌های مختلف است و مهندسین این گروه با استفاده از تکنولوژی روز دنیا سعی در بهینه کردن مصرف انرژی برای کاهش هزینه‌ ها دارند. در بحث تاسیسات صنعتی مکانیکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. تهیه نقشه تاسیسات مکانیکی
  2. ارائه دفترچه محاسبات مربوط به نحوه انتخاب سیستم ‌های آب ‌رسانی، فاضلاب، برودتی، گرمایشی و تهویه مطبوع
  3. بررسی محل داکت ‌ها و رایزرها و مجاری خروج تاسیسات مکانیکی
  4. انتخاب و خرید وسایل و تجهیزات مکانیکی و تاسیساتی بر اساس بهترین
  5. کیفیت و مناسب ترین قیمت و معرفی آن به کارفرما
  • تاسیسات الکتریکی در خدمات مهندسی ساختمان

  1. ایجاد، مدیریت و نگهداری اطلاعات طراحی و مهندسی در مراحل مختلف اجرای پروژه
  2. نیاز سنجی و برآورد مصارف الكتریكی طرح
  3. امكان سنجی روش‌های تأمین نیاز الكتریكی با توجه به زیرساخت‌های موجود
  خدمات مهندسی تاسیسات
  خدمات مهندسی تاسیسات

  تاسیسات ساختمانی

  شامل نظارت و طراحی مهندسی تاسیسات الکتریکی ساختمان، هوشمند سازی ساختمان، روشنایی و نورپردازی، هوشمند کردن پارکینگ ساختمان و … می شود.

  خدمات مهندسی تأسیسات ساختمانی به دو بخش تقسیم می شود:

  تأسیسات مکانیکی ساختمان

  • تاسیسات سرمایشی و گرمایشی ساختمان

  تاسیسات سرمایشی به تاسیساتی گفته می شود که محیط مورد نظر را سرد می کند. در اینجا، منظور از تاسیسات سرمایشی، تاسیسات مرکزی سرمایشی است که آب یا سیال سرد شده را در نقطه ای خارج از ساختمان تولید کرده و به قسمت های مختلف آن ساختمان می فرستد. این تاسیسات جایی در بیرون از ساختمان مانند پشت بام، زیرزمین یا موتور خانه نصب و راه اندازی می شوند.

  تاسیسات گرمایشی مکانیسمی برای استفاده از انرژی گرمایی در منزل، اداره و ساختمان های دیگر و کنترل و حفظ درجه حرارات در سطح قابل قبول است. این تاسیسات، بخشی از تاسیسات گرمایشی و تهویه هوا محسوب می شوند. امکان دارد که این سیستم گرمایشی مرکزی و یا توزیعی باشد. به طور معمول، دستگاه هایی مانند بخاری، رادیاتورها، آبگرمکن ها، فن کویل ها، پکیج های شوفاژ دیواری و موتورخانه ها جزو تاسیسات گرمایشی هستند.

  • تاسیسات بهداشتی (آب و فاضلاب)

  در آشپزخانه و همچنین سرویس های بهداشتی یعنی حمام و توالت، تجهیزات فنی ساختمان بیش از دیگر فضاها متراکم هستند. به جز مساله قرار گیری و آرایش این تاسیسات در کنار یکدیگر که نحوه استفاده از آن ها را معقول می نماید، استفاده صحبح و نصب درست آن ها در محل خود نه تنها سلامت ساکنین را تامین می نماید، بلکه موجب طول عمر ساختمان و تجهیزات آن خواهد شد.

  • تاسیسات تهویه مطبوع

  تاسیسات تهویه مطبوع به سیستم هایی گفته می شود که در تهویه هوای داخل ساختمان ها نقش اساسی ایفا می کنند. این سیستم ها شامل دستگاه های متعددی (گرمایشی و سرمایشی) هستند. آلاینده های هوا از طریق تهویه مطبوع به طور کامل حذف می گردد. تاسیسات تهویه مطبوع در حقیقت این وظیفه را دارند که هوای بیرون از ساختمان را به داخل ساختمان منتقل کنند و هوای آلوده داخل ساختمان را به سمت بیرون هدایت نمایند. یک چرخش یکنواخت از هوا در سیستم های تهویه در ساختمان به وجود می آید.

  • تاسیسات استخر (استخر ، جکوزی ، سونا)

  تاسیسات استخر در اصطلاح به مجموعه سیستم، تجهیزات و دستگاه هایی اطلاق می شود که جهت تجهیز نمودن ساختمان یک مکان برای ایجاد شرایط مطلوب و استاندارد به کار می روند

  خدمات مهندسی تاسیسات
  خدمات مهندسی تاسیسات
  • تاسیسات آتش نشانی (اطفاء حریق)

  خدمات و تاسیسات آتش نشانی ساختمان ‌ها در واقع به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که برای مقابله با حریق انجام می ‌گیرد. خاموش کردن آتش، کنترل حریق و یا هدایت آتش سوزی ‌های ناخواسته از جمله اقدامات مقابله با حریق هستند که از طریق طراحی و اجرای تاسیسات آتش نشانی لازم در ساختمان ‌ها متناسب با شرایط هر ساختمان امکان پذیر است.

  • تاسیسات گازرسانی در خدمات مهندسی ساختمان

  تاسیسات گاز رسانی، مطابق با قوانین مقررات مربوطه، زیر نظر شرکت گاز و سازمان نظام ‌مهندسی ساختمان طراحی و راه ‌اندازی می ‌شوند. اجزای تشکیل ‌دهنده سیستم تاسیسات گازرسانی عبارت‌ اند از علمک، رگولاتور، کنتور، بست، برچسب انرژی، شیر مصرف گاز، شیر ترموستات و شیلنگ.

  • اجرا و طراحی فواره و آبنما در خدمات مهندسی ساختمان

  تاسیسات آب ‌نما و فواره برای ساختمان ‌های ویلایی، اداری، تجاری، خانگی و لابی‌ ها مورد استفاده قرار می‌ گیرند. آب نماها انواع مختلفی دارند؛ آب نمای طبیعی، دیواری و کلاسیک. تاسیسات آب ‌نما حتماً باید عایق‌ کاری شود.

  • تاسیسات گازهای طبی و سیستم های بخار خدمات مهندسی ساختمان

  برای آنکه عملکرد تاسیسات سیستم بخار رضایت ‌بخش باشد، باید اندازه لوله‌ ها و شیرهای کنترل، تقلیل فشار و تله ‌های بخار به ‌درستی انتخاب شوند.

  چنانچه قصد اجرای هر کدام از زیرشاخه های مهندسی تاسیسات را دارید، می توانید از مهندسین مجرب خشت طلایی درخواست مشاوره یا اجرای پروژه کنید.

  تاسیسات الکتریکی ساختمان

  طراحی سیستم ‌های سیم کشی اماکن مسکونی و مراکز صنعتی

  سیم کشی ساختمان به عملیاتی گفته می ‌شود که طی آن کارهایی نظیر عبور سیم ‌های الکتریکی، ایجاد انشعاب و لوله گذاری برای هدایت جریان برق انجام می ‌گیرد. سیم کشی ساختمان مطابق با استانداردهای جهانی آموزش برق ساختمان و با توجه به نقشه تعیین شده و ساختمان انجام می‌گیرد.

  هوشمندسازی ساختمان

  هوشمندسازی ساختمان همان کنترل و یکپارچه سازی ساختمان است. سیستمی که باعث می ­شود تمام دستگاه ­های الکترونیکی خانه هماهنگ با یکدیگر عمل کنند. تمام تجهیزات خانه از جمله پرده­ ها، سیستم گرمایش و سرمایش، سیستم­های امنیتی، روشنایی، سیستم صوتی تصویری و … را به صورت یکپارچه تحت کنترل قرار می ­دهد و باعث می ­شود امکان کنترل تمامی تجهیزات، حتی از راه دور برای کاربر وجود داشته باشد.

  روشنایی

  در هنگام طراحی و اجرای تاسیسات برقی و مکانیکی یک ساختمان، طراحان و مجریان تاسیسات باید مسئله مصرف انرژی و نوع تجهیزات استفاده شده در تاسیسات را در نظر بگیرند. برای روشنایی مکان مورد نظر از لامپ های التهابی، لامپ های فلوئورسنت یا لامپ های حالت جامد استفاده می شود.

  مشاوره

  تلفن

  معمولاً سیم کشی تلفن در مراحل پایانی کار ساخت بنا و به همراه ایجاد سایر تاسیساتی مثل سیم کشی برق انجام می شود و پس از آن صرفاً اتصال بخش خارجی به داخل بنا برای راه اندازی تلفن کافی است.

  برق رسانی

  • نصب انواع تيرهاي برق فشار متوسط 20 كيلو وات و فشار ضعيف
  • نصب انواع مقره ها (مقره هاي چرخشي، سوزني، مقره هاي بشقابي، كششي، مهاري) جهت عايق كردن سيم هاي شبكه برق
  • سيم كشي شبكه هاي برق که دارای انواع مختلف است و استفاده از آن بر حسب شدت جريان مجاز بر حسب آمپر استفاده مي شود.
  • اصلي كردن سيم ها، در واقع همان وصل كردن سيم ها در شبكه هوايي بر روي تيرهاي برق است.
  • مونتاژ و نصب و سرويس تابلوهاي برق كه توسط نيرو هاي متخصص با امكانات و تجهيزات مورد نياز صورت مي پذيرد.
  • تعمير و تعويض سيم هاي شبكه هاي برق كه توسط نيرو هاي متخصص با امكانات و تجهيزات مورد نياز صورت مي پذيرد.
  • نصب و مونتاژ و سرويس
  مشاوره
  خدمات مهندسی تاسیسات
  خدمات مهندسی تاسیسات

  آنتن مرکزی

  در ساختمان ‌های بزرگ برای جلوگیری از نصب آنتن برای هر واحد و جلوگیری از افزایش کابل ‌های ورودی به ساختمان از طریق پشت بام، از سیستم آنتن مرکزی استفاده می ‌شود.

  سیستم اعلام حریق

  یک سیستم اعلام حریق مجموعه ای از تجهیزات اعلام حریق نظیر دتکتور دود، حرارت، شعله و گاز است که برای تشخیص علائم حریق و هشدار دادن از طریق آژیرها و فلاشرها استفاده می شود. طراحی، اجرا و استفاده درست از این سیستم، میتواند جلوی بسیاری از خطرات جانی و مالی را بگیرد.

  اجرای شبکه رایانه ‌ای

  شبکه در آسان ترین تعریف خود به معنی اتصال و یکپارچه سازی سیستم های رایانه ای و دیگر دستگاه های مرتبط است. کسانی که از شبکه استفاده می کنند، می توانند یک سری فایل یا دستگاه های سخت افزاری را به اشتراک بگذارند تا همه اعضای سازمان بتوانند از آن ها به آسانی استفاده کنند. مزیت استفاده از شبکه بالا بردن سرعت انجام کارها و ارتباطات آسان است.

  منبع تغذیه اضطراری

  سیستم های برق اضطراری (یو پی اس)، به عنوان یک منبع تغذیه پشتیبان، انرژی برای محافظت از بارهای بحرانی هنگام استفاده از مشکلات کیفیت استفاده می شود.

  اجرا و خدمات آسانسور و پله برقی و دوربین مداربسته

  اجرای آسانسور و پله برقی در فضای شهری از جمله مواردی است که با افزایش شهرنشینی و مدرنیته بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. چرا که امروزه در شهرها اغلب شاهد آپارتمان‌ها و برج‌های بلند هستیم و بدون شک زندگی در طبقات بالای ساختمان و یا رفتن به طبقات بالای یک مرکز خرید بدون آسانسور و پله برقی بسیار سخت و مشکل ساز خواهد بود. علاوه بر این این مسئله برای افراد توان‌ یاب نیز از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است.

  آسانسور های هیدرولیکی و کششی و انواع پله برقی خانگی و صنعتی با شیب ‌های مختلف وجود دارند که با توجه به عوامل مختلفی مثل میزان مصرف، تعداد طبقات و نوع کاربری ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  یکی از اصلی‌ترین و کارآمدترین سیستم ‌هایی که به شما امکان برقراری نظم و امنیت در محل زندگی، دفتر کار یا حتی اطراف محل اقامت ‌تان را می‌ دهد دوربین مدار بسته است. این نیاز فزاینده به سیستم ‌های امنیتی، منجر به توسعه بازار شده و به تبع آن تکنولوژی‌ های دخیل در آن را نیز شدیداً گسترش داده است.

  چنانچه قصد اجرای هر کدام از زیرشاخه های مهندسی تاسیسات را دارید، می توانید از مهندسین مجرب خشت طلایی درخواست مشاوره یا اجرای پروژه کنید.

  خدمات مهندسی تاسیسات

  خشت طلایی

  شرکت مهندسین مشاور خشت طلایی از سال 1384 با بهره گیری از دانش فنی به روز شده، تجربیات هیئت مدیره شاخص، کارکنان مجرب و خلاقیت مهندسان خود در زمینه انجام مطالعات توجیهی فنی – اقتصادی، ارائه طرح های اولیه و تفصیلی، انجام نظارت کارگاهی، نظارت عالی و مشاوره در حوزه های مختلف صنعت ساختمان تا کنون موفق به انجام بیش از 200 پروژه در سطح کشور گردیده  است.

  مشاوره
  خشت طلایی

  تاسیسات سرمایشی به تاسیساتی گفته می شود؟

  تاسیسات سرمایشی به تاسیساتی گفته می شود که محیط مورد نظر را سرد می کند

  خدمات و تاسیسات آتش نشانی شامل چه اقداماتی میشود؟

  خدمات و تاسیسات آتش نشانی ساختمان ‌ها در واقع به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که برای مقابله با حریق انجام می ‌گیرد.

  آنتن مرکزی در چه ساختمان هایی استفاده می شود؟

  در ساختمان ‌های بزرگ برای جلوگیری از نصب آنتن برای هر واحد و جلوگیری از افزایش کابل ‌های ورودی به ساختمان از طریق پشت بام، از سیستم آنتن مرکزی استفاده می ‌شود.